Märjamaa vald, Raplamaa, Estonia
Russalu kant on koos ümbritsevate küladega klassikaline Eesti talumaastik, kus looklevalt kruusateelt avanevad kaunid vaated ümbritsevale. Küla südamest voolab läbi Kasari jõgi, mida ääristavad jõeluhad ning kaunid luhaniidud. Meie kandi inimesed käivad tihedamalt koos alates 2002 a. maikuust. Maakonna pressi sõnul algas siis “Varbola Siberi ärkamisaeg”. Traditsioonilised külaüritused on jaanipäev, talgupäevad ja jõulupidu. Lisaks korraldatakse töötubasid, toiduklubi, seminaripäevi ning võõrustatakse külalisi. Samm-sammult on taastatud-korrastatud külakeskuse hoonet ja ümbrust. Russalu inimesed on alati aktiivselt osalemas küla ettevõtmistes ja igaüks, lastest pensionärideni, on andnud oma panuse, et meil siin hea olla oleks. Kui tahad samuti mõnusalt aega veeta ja meile külla tulla, anna märku russalukeskus@gmail.com või helista 52 11 623 või 56 655 001

teisipäev, mai 01, 2007

Õpime ja naerame!



Kui seni on külakeskuses regulaarset tegevust jagunud peamiselt eakamatele või lastele, siis alates veebruarist on igal esmaspäeval külakeskuses koos istumas ka kamp parimas tööeas olevaid inglise keele huvilisi. Osalejaid on Varbolast Riisipereni. Varbola kooli inglise keele õpetaja Kärt Rannaääre viib läbi inglise keele ringi, kus kunagi koolipignis õpitut saab taas harjutada ja meelde tuletada.
Osalejad on pakutud võimalusega väga rahul. Tiina Skalve Saeveski talust, kellelt pärineb ka käesoleva artikli pealkiri, ütles, et kui kodu lähedal poleks sellist võimalust, siis vaevalt, et ta osaleda saaks. Tiina lisab naerdes, et kui tema kavalalt õhtul voodisse minnes lisaks eelmise tunni sõnade kordamisele ka järgmise tunni teemaga end kurssi viib, on teised varmad imestama: kuidas sa nii hästi oskad!
Pilvi Reose kommenteerib inglise keeles käimist järgnevalt: “Eks alguses läheb raskemaks, sest kui tahad tõesti midagi selgeks saada, pead lisaks oma muule elule veel ka vahepeal õppimiseks aega leidma. Veidi aja pärast, aga harjud ja leiad õppimisele oma päevakavas aja. Pilvi oli ka see, kes kohe alguses ütles, et keegi ei tohi naerda, kui hääldamine naljakalt välja kukub – kogemused kooliajast võivad teinekord hoopis keele juurest eemale ehmatada.
Ka õpetaja Kärt ütleb, et lahedaks teeb inglise keele ringi see, et koos on inimesed, kes on otsustanud, et nad tahavad õppida ja tunnevad end üksteise seltsis mugavalt. Uuemate teadusuuringute sõnul soodustavad õppimist just positiivsed emotsioonid. Tema sõnul on inimesed aru saanud, et keeleoskus on tähtis ning ei käi koos ainult nalja tegemas vaid on pähe võtnud, et keelt on vaja. Hea võimalus keelt praktikas rakendada on Russalu inimestel juba sel suvel, kui Mäeveerul on taas kohal Evelini elukaaslane Warren. Küll on temalgi tore siis imestada, kuidas külaelanike keeleoskus on aastaga edenenud.
Lõpetuseks annab kommentaari keeleoskuse kasulikkusest Raivi Laaser: “Sain just hiljuti tehtud hea tehingu, kus diiselgeneraatori hinna tingisin 4000 eurolt 1000-le. Võit oli komekordne ja äri ei jäänud keeleoskuse puudumise tõttu tegemata. Inglise keele ja saksa keele lisadega sain läti mustlastega, kes küll kangesti mulle itaallasi mängida üritasid, asjad aetud. Kasu keele õppimisest on täiesti olemas!”

Kommentaare ei ole: